HORMONALNA WĘDRÓWKA KOBIET

wyjątkowe warsztaty z Moon Cycles

Zapisz się

Wszystkie jesteśmy siostrami czyli o hormonalnej wędrówce kobiet.

Być może czasem masz już zwyczajnie dosyć bycia kobietą. Nie cierpisz swojej miesiączki bo pojawia się albo za późno, albo nieregularnie albo…wcale. Na dodatek naprawdę boli a krwawienie ciągnie się niemiłosiernie, budząc przekonanie, że tym razem to NA PEWNO się wykrwawisz. Bywa, że zmieniasz swoje plany, zwyczajnie czekając aż minie. Albo wręcz przeciwnie, czekasz aż się pojawi i w końcu poczujesz się normalna. A ona nie, potrzebuje Duphastonu, co zawsze wywołuje w Tobie gorzkie przekonanie, że jesteś jakaś taka ‘uszkodzona’. Na dodatek z każdym kolejnym cyklem dostrzegasz narastającą irytację, wahania nastrojów czy problemy skórne, o rosnącej wadze i apetycie na Pawełki nawet nie wspomnę. Nie masz siły na pasje czy hobby, zastanawiając się w jaki do cholery sposób można dociągnąć do siedemdziesiątki na pustym baku.

Lekarze, których imion zliczyć nie potrafisz, bo przecież od dawna snujesz się od jednego do drugiego, mówią Ci że taka Twoja uroda i że trzeba hormonów więc bywa, że sięgasz po pigułkę dającą złudzenie cyklicznej normalności. I często, przynajmniej przez jakiś czas czujesz się lepiej…I wszystko byłoby dobrze gdyby tylko ta jedna myśl dała Tobie spokój, myśl o Twojej płodności odwieszonej na wieszaku niczym nieprzydatny płaszcz; no bo przecież może kiedyś wpaść Ci do głowy taki pomysł prawda, i co wtedy?

„Nie wiemy czy uda się Pani samodzielnie zajść w ciążę – mówi lekarz – ale na szczęście mamy swoje sposoby!” A Ty czujesz, że Twoje ciało wyraźnie Ciebie zdradziło…

Jeśli przez większość swojego życia należysz do tego klubu to MUSIMY pogadać.

Dla kogo?

● Masz 20, 30 albo nieco ponad 40 lat;
● W przeszłości być może stosowałaś pigułkę hormonalną z powodu nieregularnego cyklu;
● Cierpisz na bolesne i obfite miesiączki albo wręcz przeciwnie, masz jedynie kilka cykli w roku;
● Zmagasz się z charakterystycznymi symptomami PMS-u – zirytowaniem, bólami piersi, gromadzeniem wody, depresją,
● Stwierdzono u Ciebie początki endometriozy albo skłonność do mięśniaków/torbieli albo cierpią na nie kobiety w Twojej najbliższej rodzinie;
● Męczy Cię niepokój i łatwo się irytujesz…

W trakcie spotkania dowiesz się:
– czym naprawdę jest miesiączka i po cholerę nam ona;
– jakie hormony rządzą Twoim cyklem menstruacyjnym i jakie drzemią w nich moce;
– w jaki sposób jedzenie i styl życia wspierają ten naturalny rytm i które składniki wyraźnie zaburzają hormonalną równowagę,
– co i kiedy badać by dotrzeć do przyczyn problemów z miesiączką i zadbać o swoją płodność, libido i cykl;
– jak zaprzyjaźnić się z genami tak by ukryte w nich mutacje nie obróciły się przeciwko Tobie;
– co wspólnego z naszym cyklem mają insulina, kortyzol i hormony tarczycy;
– jak efektywnie eliminować hormony, których możesz mieć zbyt dużo i tym samym zapanować nad PMS-em;
– jakie związek z cyklem menstruacyjnym mają gazy, wzdęcia czy zatwardzenia,
– I wiele, wiele więcej…

A wszystko to w atmosferze kobiecego siostrzeństwa, przy herbacie i wspierających hormony przekąskach! Otrzymasz także dostęp do notatki i przepisów kulinarnych!

>>O PROWADZĄCEJ: 

Julita Kordońska – terapeutka żywieniowa specjalizująca się w zaburzeniach hormonalnych kobiet i ich wpływie na zaburzenia nastroju. Swoje szlify zawodowe zdobywała studiując w Institute for Optimal Nutrition w Londynie, gdzie spędziła ostatnie 13 lat. Pracuje w oparciu o założeniu Medycyny Funkcjonalnej. Samą siebie uważa przede wszystkim za opowiadaczkę kobiecej biologicznej historii. W tym celu tworzyła Moon Cycles gdzie uczy kobiety języka symptomów, jedynego języka w jakim kobieca biologia komunikuje swoje potrzeby. Wierzy że tylko dzięki wiedzy kobiety zaufają swoim ciałom, przestaną przypisywać im złe zamiary i zaczną mówić w ich imieniu.
Julita pomaga oswoić kobiecą biologię, sprowadza zapomniane libido, wspiera płodność i łagodzi symptomy menopauzy. Nie są jej obce choroba Hashimoto czy policystyczne jajniki. W swoim podejściu w równym stopniu opiera się na wynikach badań naukowych, jak i wiedzy dawnych kultur. Poszukuje rozwiązań , które biorą̨ pod uwagę̨ naszą biologiczną indywidualność. Zawsze odwołuje się do jedzenia i stylu życia. Uwielbia gotować i uparcie eksperymentuje na znajomych, niestrudzenie ich edukując, często wbrew ich nieskrywanemu sprzeciwowi. Prywatnie mama 9-letniej Zoi.

Więcej o Julicie i Moon Cycles dowiesz się tu: FB i strona internetowa.
Z Julitą możesz się bezpośrednio skontaktować pod jej adresem e-mail: julita.kordonska@gmail.com

>>CENA: 180zł (dla osób posiadających aktualny karnet do Stanu Skupienia 160zł)

>>TERMIN: 08 marca, niedziela, godz. 14.00-17.00

>> ADRES: Stan Skupienia na Placu Zbawiciela 2/16

>> ZAPISY: kontakt@stanskupienia.pl

Warsztaty są dla wszystkich kobiet – zapraszamy serdecznie!

Zapisz się