LOTOSY & PRANAYAMA

III. tydzień półkolonii

Zapisz się

Daj sobie tydzień na zmierzenie się ze słynnym lotosem, czyli padmasaną (bo tak w jodze „profesjonalnie” nazywa się ta pozycja)

W ramach sierpniowych półkolonii dla joginów w Stanie Skupienia zapraszamy Cię na 5 dni wspólnej praktyki, dzięki której poznasz możliwości i ograniczenia swojego ciała i umysłu – dowiesz się do czego zdolne są Twoje biodra, kolana, kostki i plecy. A także… skonfrontujesz się z mitem medytacji w lotosie!
Poznasz kontekst teoretyczny i filozoficzny pozycji lotosu, a potem na własnej skórze zweryfikujesz czy rzeczywiście lotos jest najlepszą pozycją do siedzenia, lub do medytacji. A najważniejszym i najciekawszym aspektem praktyki będzie szukanie lotosu we własnym wnętrzu ♥

>>> W PROGRAMIE:
1. OTWIERAMY SIĘ NA LOTOSY – praktyka asan zaprojektowana pod kątem pracy z biodrami, pachwinami i kolanami. Poznamy swoje ograniczenia i możliwości, pogłębimy świadomość ciała i z szacunkiem dla własnych zakresów, krok po kroku spróbujemy, wedle indywidualnych możliwości, zbliżyć się do pozycji pół-lotosu i lotosu (lub też znajdziemy inne pozycje siedzące, na które nasze ciało będzie gotowe i które polubi bardziej). Będziemy pracować w Vinyasach, czyli w koordynacji ruchu z oddechem – poznamy i wykorzystamy potencjał, jaki niosą w sobie wdech i wydech, oraz przerwy pomiędzy nimi.

2. PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO DŁUŻSZEGO SIEDZENIA – rozluźnimy plecy i poznamy różne pozycje siedzące. Znajdziemy dla siebie tę najwygodniejszą i sprawdzamy jak możemy sobie w niej dogodzić, żeby wytrzymać siedząc o własnych siłach, bez bólu w plecach: 5 minut, 30 minut, godzinę (lub po prostu tyle, ile w przyszłości będziemy potrzebować…:).

3. UCZYMY SIĘ PRANAYAMY I KRIYI – poznajemy jogiczne patenty jak za pomocą technik oddechowych zaprzyjaźnić się z własną głową i wejść w przestrzeń pomiędzy myślami.

4. BIERZEMY ZE SOBĄ NOWĄ SIŁĘ I UMIEJĘTNOŚCI, I SPRAWDZAMY, CO NAM DAJE REGULARNA PRAKTYKA

>>> DLA KOGO?
Dla wszystkich! Zarówno dla tych, którzy chcą nauczyć się asan siedzących i praktyk oddechowych od podstaw, jak i dla tych, którzy chcieliby udoskonalić oraz pogłębić swoją praktykę i podejść do niej ze świeżością.

>>>PROWADZI
Alina Kaczmarek – nasza tajna broń w dziedzinie opanowywania stresu. Ala szkoliła się w uczeniu jogi metodą sivanandy i vinyasa krama. Jest wieloletnim praktykiem medytacji. Z wykształecnia etnolog – przekuła swoją pasję w fundajcę Tejas. Prowadzi interdyscyplinarne badania i dlatego przynajmniej raz do roku lata do Indii. Zajęcia z Alą to dużo płynności i luzu.

Półkolonie w Stanie Skupienia trwają cały sierpień! Kliknij tutaj i zobacz tematy na pozostałe tygodnie.

>> CENA:

1 wybrany tydzień – 180 zł

2 tygodnie – 340 zł

3 tygodnie – 490 zł

4 tygodnie – 590 zł

5 tygodni – 690 zł

WEJŚCIA NA WYBRANE ZAJĘCIA:

pojedyncze wejście – 45zł

2 wejścia na wybrane zajęcia – 80 zł

3 wejścia na wybrane zajęcia – 120 zł

4 wejścia na wybrane zajęcia – 150 zł

>> TERMINY: 31 lipca – 4 sierpnia, pn-pt godz. 19.45-21.15

>> ADRES: Stan Skupienia na Placu Zbawiciela 2B/16

>> ZAPISY: kontakt@stanskupienia.pl

Półkolonie są dla wszystkich i każdy pracuje na swoim poziomie.

Zapisz się

FreshMail.pl