ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA & ODPRĘŻENIE

Warsztaty z masażu tajskiego

Zapisz się

Zapraszamy na warsztaty z masażu tajskiego i budowania świadomości ciała w Stanie Skupienia!

Masaż tajski to starożytny masaż całego ciała, który ma właściwości masażu relaksacyjnego i leczniczego zarazem. Jego podstawą jest dotyk (dłońmi, stopami, całym ciałem). Dotyk dobry, uważny, który uwalnia przepływ energii od kończyn aż po skórę na głowie. Ta tradycyjna technika łączy w sobie elementy jogi, akupresurę oraz refleksologię połączone ze świadomym oddechem. Dużą rolę odgrywa w nim znajomość linii „SEN”, na których głównie skupia się praca podczas masażu.

 Masażysta zanurza się w ciało pacjenta z troską, oddając mu ciepło swojej skóry, stymulując hormony szczęścia i zmniejszając poczucie lęku.

Masaż tajski jest masażem holistycznym, stąd korzyści płynące z jego praktykowania są wielopłaszczyznowe, przez co też głębokie.

Sprawdza się jako regeneracja dla osób aktywnych fizycznie, wspiera rehabilitację, pomaga w niwelowaniu napięć mięśniowych, ma zbawienny wpływ na narządy wewnętrzne, układ krążenia, limfę. Niweluje chroniczne bóle kręgosłupa, migreny.

Doceniany również przez „psychosomatyków” 🙂 Pomaga w powrocie do równowagi psychofizycznej, relaksuje, wycisza, regeneruje. Poprawia koncentrację oraz kreatywność, podnosi efektywność pracy mózgu. Wszystko to za sprawą endorfin i oksytocyny, które podczas płynnego dotyku uwalniają się u masowanego. Efekt? Porównywalny do długiej, dobrze przespanej nocy.

Współpraca pomiędzy masowanym a masażystą uczy płynnego świadomego oddechu, a kończący każdą sesję, masaż twarzy, rozluźnia mięśnie mimiczne dając widoczne efekty nawet na zewnątrz.

  • Częste słowa po masażu to „Jeszcze płynę”, „Naprawdę mam teraz wstać?”, „Nie wiedziałem że mam takie miejsca w ciele” 🙂 Ważnym, a nawet podstawowym elementem sesji masażowej jest wymiana w której obie strony są zaangażowanie, dawanie i branie bardzo prosta zasada wszechświata, która jednocześnie utrzymuje ład i porządek. 

W PROGRAMIE:

  • Zapraszamy na zajęcia wymiany dotykowo-masażowej, uzupełnionej partner jogą, lekcja uważności zajęcia o wymiarze cielesno-społecznym, relacyjnym:)

  • Podczas luźnego spotkania, wymienimy się dotykiem, uwagą, masażem.

  • Poćwiczymy  oddawanie i przyjmowanie ciężaru, pobudzimy świadomość oddechu oraz dotyku, dowiemy się jak wiele można dowiedzieć się z dłoni.

  • Przekonasz się że skóra i temperatura ciała niesie więcej informacji niż niejedna rozmowa. Nie musisz się na tym znać, wystarczy czuć. Przez większość spotkania poprowadzi nas intuicja i zabawa. 

  • Będziemy  masować się w parach, trochę w grupach. 

  • Będziemy przeciągać, rozciągać, ugniatać 🙂

W ten przyjemny czas pełen oddechu i relacji z drugim człowiekiem wprowadzi Nas Ola:)


Jest wiele czynników, które odciągają nas od budowania przestrzeni bliskości z drugim człowiekiem: pęd życia, tabu, wstyd, trudności w otwartej komunikacji, lęki… Sam/a pewnie możesz dodać jeszcze kilka do listy. A gdyby tak po prostu to wszystko odczarować? Nie od razu, krok po kroku. I taki właśnie krok chcemy zaproponować.

>>O PROWADZĄCEJ:

Ola Ziarnik, nauczycielka jogi i miłośniczka masażu tajskiego.

Ola o sobie: „Na moich zajęciach łączę jogiczną kontrolę z intuicyjną, taneczną ekspresją i lekkością. Taniec daje mi poczucie wiecznej eksploracji ciała. Płynności ruchu oraz ekspresji, uczę się i doświadczam podczas warsztatów i festiwali. Dają mi poczucie, iż „ciało nie ma końca”. Mam poczucie, że im więcej gałęzi ze mnie wyrasta, tym stabilniejsze są moje korzenie. Porządkuję wiedzę i przemyślenia prowadząc fanpage oraz blog JogaOli, współpracuję też z portalem joga.abc. 

Moją najmłodszą miłością jest dotyk i akupresura. Co często wplatam w zajęcia, zaczęło się od warsztatów masażu, kontakt improwizacji… Od przeszło roku, intensywnie uczę się masażu tajskiego. Pierwsza fascynacja i kurs podstawowy w YesheeSchool of massage u Hani Lubek, następnie dynamiczne podejście z Mateuszem Flakiem oraz głęboka praktyka odczuwania w technikach mistrza Takashiego Yoshizawy. Od września tego roku zgłębiam tajniki chińskiego starożytnego masażu TUI NA w Instytucie Medycyny Chińskiej w Krakowie.

Pomagam ludziom w przekształcaniu ich relacji z ciałem i ze światem.  Najważniejsze jest dla mnie indywidualne podejście.

Więcej o Oli dowiesz się tutaj

>>CENA: 150zł (dla osób posiadających aktualny karnet do Stanu Skupienia 120zł)

>>TERMIN: 10 listopada, sobota, godz. 10.00-14.00

>> ADRES: Stan Skupienia na Placu Zbawiciela 2/16

>> ZAPISY: kontakt@stanskupienia.pl

Warsztaty są dla wszystkich i każdy pracuje na swoim poziomie. Można się zapisywać parami 🙂  

Zapisz się

FreshMail.pl