MEDYTACJA I ODDECH


I. tydzień półkolonii w Stanie Skupienia

Zapisz się

Zapraszamy na pierwszy tydzień Półkolonii dla Joginów w Stanie Skupienia! 

Potrzebujesz ukojenia umysłu i kontaktu z oddechem? Chciałbyś dowiedzieć się trochę więcej o tym jak działa oddech i jak może nam pomoc w drodze do spokoju i regeneracji? Zapraszamy na tydzień pełen luzu, głębokiego i spokojnego oddechu, relaksu, dobrego samopoczucia i medytacji. Alina łagodnie wprowadzi Cię w świat technik medytacyjnych i uważnościowych. Opowie o oddechu i zapozna Cię z podstawowymi formami Pranayamy. Podczas Półkolonii Medytacja & Oddech dowiesz się jak umiejętnie odpuścić stresy i napięcia, które są gromadzone w ciele i umyśle.  Pokażemy Ci jak odblokować przeponę i jak uspokoić umysł. Brzmi idealnie? Spędź z nami lato z widokiem na Plac Zbawiciela!

MYŚL PRZEWODNIA: Chitta Vritti Nirodha, czyli wyciszenie poruszeń umysłu (Patanjali, Joga Sutry)

W PROGRAMIE:
1. OTWIERAMY SIĘ NA MEDYTACJĘ – sprawdzamy czy i dlaczego medytacja może nam się przydać. Wprowadzimy trochę teorii i różnych pomysłów, co można zrobić, by zacząć medytować. Jak znaleźć swój osobisty sposób na medytację, tak by była zgodna z własnymi potrzebami i światopoglądem.

2. OTWIERAMY SIĘ NA ODDECH – poznajemy i sprawdzamy w praktyce metody skupienia się na oddechu i bez wysiłkowej pracy nad oddechem, tak by zbliżyła nas do stanu medytacyjnego.

3. PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO DŁUŻSZEGO SIEDZENIA – poznajemy różne pozycje siedzące, znajdujemy dla siebie najwygodniejszą i sprawdzamy jak możemy sobie w niej dogodzić, żeby móc w niej zostać przez dłuższy czas.

4. UCZYMY SIĘ PRANAYAMY I KRIYI – poznajemy jogiczne patenty jak za pomocą technik oddechowych zapanować nad głową i wniknąć za myśli.

5. RUCH – sprawdzamy czy krótka sesja jogi przed medytacją pomoże nam się skupić i czy sama w sobie może być medytacją.

6. JOGA NIDRA i/lub MEDYTACJA SKANUJĄCA. Jogicznym snem zaczynamy lub kończymy praktykę. Wchodzimy w głębokie odczuwanie i uważną świadomość ciała oraz fluktuacji głowy ;).

7. BIERZEMY ZE SOBĄ NOWĄ MOTYWACJĘ I UMIEJĘTNOŚCI, I SPRAWDZAMY, CO NAM DAJE REGULARNA PRAKTYKA 

PROWADZI: Alina Kaczmarek-Subramanian, joginka i etnolożka, prowadzi Fundację TEJAS @fundacjatejas. Na zajęciach stara się przywrócić uczestnikom stan spokoju 🙂 i nauczyć, jak go odnajdywać samemu. Instruktorka jogi w nurcie Vinyasa Krama i Svastha Yoga, nastawianych na zindywidualizowaną i zrównoważoną praktykę. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe z jogi terapeutycznej, profilaktyki prozdrowotnej, dla kobiet w ciąży, jogi kręgosłupa, jogi na stres, technik oddechowych i medytacji. Uczyła się w Indiach, w Polsce i na Bali.

Półkolonie w Stanie Skupienia trwają cały sierpień!

>> CENA:

1 wybrany tydzień – 180 zł

2 tygodnie – 340 zł

3 tygodnie – 490 zł

4 tygodnie – 590 zł

5 tygodni – 690 zł

WEJŚCIA NA WYBRANE ZAJĘCIA:

pojedyncze wejście – 45zł

2 wejścia na wybrane zajęcia – 80 zł

3 wejścia na wybrane zajęcia – 120 zł

4 wejścia na wybrane zajęcia – 150 zł

>> TERMINY: 29 lipca – 02 sierpnia, pn-pt godz. 19.45-21.15

>> PROWADZI: Alina Kaczmarek

>> ADRES: Stan Skupienia na Placu Zbawiciela 2/16

>> ZAPISY: kontakt@stanskupienia.pl

Półkolonie są dla wszystkich i każdy pracuje na swoim poziomie.

Zapisz się

FreshMail.pl