MIĘŚNIE DNA MIEDNICY & JOGA

II. tydzień półkolonii

Zapisz się

Zapraszamy na drugi tydzień Półkolonii dla Joginów w Stanie Skupienia!

W trakcie pięciu dniu zgłębimy wiedzę na temat mięśni dna miednicy, nauczymy się je prawidłowo aktywować i rozluźniać, poznamy liczne połączenia w ciele, które są źródłem ogromnej siły kobiecego ciała. Poruszając teorię (5%) skupimy się przede wszystkim na praktyce. Codziennie wykonamy starannie skonstruowane flow, które nauczy Cię świadomej pracy w asanach, rozumienia ciała, wspierania naturalnych mechanizmów, w tym prawidłowego oddechu oraz pracy mdm. 

Umiejętna praca z mdm i mięśniami głębokimi to zdrowe, silne i wolne od napięć ciało, które jest gotowe do wykonywania coraz trudniejszych pozycji, w tym odwróconych i balansów. Piątego dnia spróbujemy wspólnie wykonać jedną z pozycji odwróconych z wykorzystaniem zdobytych umiejętności i wiedzy. Być może zauważysz i poczujesz, ze uważna praca z mięśniami głębokimi i mdm ułatwia wchodzenie do tych wymagających asan stając się źródłem stabilizacji i siły.

Praktyczne umiejętności, które zdobędziesz w trakcie 5 dni:

–   zlokalizujesz u siebie i nauczysz się aktywować i rozluźniać mdm

  • poznasz oddech wspierający mdm i Twoją praktykę jogi

  • znajdziesz połączenie między mdm, oddechem i aktywacją Twojego core, czyli mięśni poprzecznych brzucha

  • poznasz ćwiczenia, które będziesz mogła samodzielnie wykonywać w domu

  • dowiesz się jak JOGA wspomaga pracę Twoich mięśni głębokich i mdm.

–  nauczysz się prawidłowo aktywować jogowe bandy w zgodzie z anatomią kobiecego ciała

W PROGRAMIE:

Dzień 1.

Omówienie teorii dotyczącej mdm i core, powiązanie ich pracy z oddechem. 

Nauka oddechu wspierającego mdm, praca nad aktywacją i rozluźnianiem mdm, nauka prawidłowego ustawienia ciała (w tym miednicy, kręgosłupa). Powiązanie tej teorii z jogowymi bandami, spokojne flow z zachowaniem zasad omówionych na początku zajęć.

Dzień 2.

Praca nad mobilnością ciała, rozluźnianie mięśni dna miednicy w celu ich prawidłowej aktywacji.  Przywracanie swobody ruchu w ciele w celu ułatwienia swobodnej pracy mdm i oddechu. Zajmiemy się mobilizacją odcinka piersiowego kręgosłupa, rozluźnianiem barków i szyi, oraz roluźnianiem bioder ze szczególnym uwzględnieniem czucia mdm (napinanie vs rozluźnianie). Dowiesz się, dlaczego mobilność tych części ciała ma ogromne znaczenie dla prawidłowej pracy mdm.

Dzień 3. 

Obuduj swoją miednicę, czyli poznaj mięśnie wspierające pracę Twoich mięśni dna miednicy. Flow nastawione na wzmacnianianie pośladków, nóg i core. Dalsza praca nad oddechem, odpowiednią aktywacją mdm, zachowaniem odpowiedniego ustawienia kręgosłupa w asanach.

Dzień 4.

Równowaga i stabilizacja. Nauczysz się szukać swojego środka ciężkości, utrzymywać równowagę  skupiając uwagę na oddechu, odpowiedniej aktywacji core i mięśni dna miednicy. Poczujesz i poznasz liczne powiązania w ciele, które współgrają ze sobą wspierając Twoje ciało w trakcie praktyki jogi w staniu, leżeniu, klęczeniu, siedzeniu itd.

Dzień 5. 

Do góry nogami.

Mając juz wiedzę i praktykę dotyczącą prawidłowego oddechu i świadomej aktywacji mięśni dna miednicy i poprzecznego brzucha wspólnie wykonamy flow przygotowujące do pozycji odwróconych. Chciałabym by każda z uczestniczek przekonała się, że to właśnie praca nad naszym centrum jest źródłem siły, pozwalając wykonywać trudne asany z lekkością i wdziękiem.

PROWADZI:

AGA OSIŃSKA: 

Agnieszka na dobre zakochała się w jodze mieszkając na Malcie i to tam właśnie ukończyła swój kurs. Jest nauczycielem Jogi Vinyasy Flow i Jogi Regeneracyjnej.
Uwielbia, to że w jodze liczy się detal. Ten drobny szczegół, który powoduje,  że nie przewrócisz się stojąc na jednej nodze, nauczysz się balansować na rękach lub zwyczajnie się rozluźnisz. Zapanowanie nad tymi szczegółami to trening nie tylko dla ciała, ale i dla umysłu. Dzięki temu joga daje coś hiper ważnego – buduje świadomość własnego ciała. Lepiej znając siebie uczymy się czytać sygnały płynące z ciała i reagować na nie tak, by po prostu poczuć się lepiej. I to sprawia, że każdy w jodze znajdzie coś dla siebie.
Poza matą Agnieszka jest przede wszystkim mamą Marysi. Jako kobieta po ciąży i mama zwraca też szczególną uwagę na mięśnie dna miednicy. To joga towarzyszyła jej w trakcie ciąży i po porodzie i pozwoliła łagodzić wszelkie dolegliwości oraz wrócić do formy.

Półkolonie w Stanie Skupienia trwają cały sierpień!

>> CENA:

1 wybrany tydzień – 180 zł

2 tygodnie – 340 zł

3 tygodnie – 490 zł

4 tygodnie – 590 zł

5 tygodni – 690 zł

WEJŚCIA NA WYBRANE ZAJĘCIA:

pojedyncze wejście – 45zł

2 wejścia na wybrane zajęcia – 80 zł

3 wejścia na wybrane zajęcia – 120 zł

4 wejścia na wybrane zajęcia – 150 zł

>> TERMINY: 05 – 09 sierpnia, pn-pt godz. 19.45-21.15

>> PROWADZI: Aga Osińska

>> ADRES: Stan Skupienia na Placu Zbawiciela 2/16

>> ZAPISY: kontakt@stanskupienia.pl

Półkolonie są dla wszystkich i każdy pracuje na swoim poziomie.

Zapisz się

FreshMail.pl