ROLOWANIE & BÓL GŁOWY

warsztaty tematyczne

Zapisz się

Zapraszamy na serię tematycznych warsztatów z rolowania!

Ból głowy, to jedna z tych dolegliwości, która obezwładnia szybko i skutecznie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że można sobie z nim poradzić poprzez pracę z ciałem.

Ból głowy to złożony problem. Może go wywoływać stres, przemęczenie, anemia. Często towarzyszą mu mdłości, światłowstręt czy problemy trawienne.

Rolowanie to metoda automasażu, która skutecznie zmniejsza napięcia w ciele. Na warsztacie poznasz proste ćwiczenia, które bez problemu wykonasz samodzielnie w domu. Nauczysz się dobrać odpowiedni sprzęt do swoich potrzeb – będziemy używać rollerów, mini rolek, duoballa oraz piłek różnej wielkości.  Będzie teoria i podstawy anatomii, żeby lepiej zrozumieć swoje ciało. Dowiesz się też, jakie są zasady bezpiecznego i skutecznego rolowania.

Zapraszamy szczególnie gorąco:

  • osoby, które doświadczają bólu głowy oraz bólów migrenowych

  • wszystkich z napięciami w okolicy szyi i barków, którzy spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej

  • osoby borykające się z napięciami twarzy i szczęki

Naucz się odpowiedniej techniki automasażu, która przyniesie Ci ulgę i wolność od napięcia!
Nieważne czy dużo ćwiczysz, a może nie ćwiczysz w ogóle, uprawiasz jogę lub biegasz- Twoje mięśnie wciąż pracują i potrzebują dobrego odpoczynku i regeneracji. 

Rolowanie to technika automasażu z użyciem specjalnych rolek, wałków, piłek i innych gadżetów. To jeden z najskuteczniejszych sposobów poprawy pracy mięśni i powięzi – niweluje napięcia, nadaje ciału gibkości i lekkości, przyśpiesza regenerację mięśni po treningu, pomaga zwiększyć zakresy ruchu w stawach. Jest to świetne narzędzie do wspomagania się na co dzień oraz do pracy z konkretnymi schorzeniami i stanami bólowymi.

Bądźmy szczerzy: na początku kontakt z rolką nie należy do najprzyjemniejszych, bo im bardziej napięte jest ciało, im bardziej potrzebuje pomocy i rozluźnienia, tym mniej przyjemnie jest w zetknięciu z rolką, wałkiem lub piłką (tak jak wtedy gdy masażysta naciska bolące, napięte lub kontuzjowane miejsce – trochę boli, zanim pojawia się ulga).
Tymczasem każda kolejna minuta rolowania owocuje większym luzem, zwiększeniem gibkości, zakresów i odpuszczeniem napięć.

To z myślą o wszystkich dziarskich i gotowych do zmierzenia się z napięciami, powstały warsztaty z rolowania w Stanie Skupienia!

Na warsztatach pracujemy z różnorodnym sprzętem, tak by dotrzeć do tych najbardziej zapomnianych i ponapinanych części ciała. 
Rolki, mini rolki, piłki różnej wielkości to sprzęt którym rolujemy całe ciało – od stóp po głowę!

Jeżeli po całym dniu marzysz o porządnym masażu, to te zajęcia są dla ciebie! Nauczysz się jak samodzielnie przynosić sobie ulgę dokładnie wtedy kiedy tego potrzebujesz.
Zapraszamy też wszystkich, którzy umieją się rolować, ale w domu brakuje im motywacji na dłuższą, solidną sesję, podczas której można zająć się dokładnie całym ciałem.

CO ZYSKASZ ROLUJĄC SWOJE CIAŁO?
uczucie lekkości i relaksu, zwiększysz elastyczność i mobilność ciała, pozbędziesz się napięcia i bólu mięśni, lepiej poznasz i poczujesz swoje ciało

DLA KOGO SĄ ZAJĘCIA? To aktywność dla każdego, niezależnie od wieku oraz poziomu sprawności fizycznej. Jeżeli:
…doświadczasz napięć i stresów na co dzień
…odczuwasz różne bóle i napięcia ciała
…brakuje ci ruchu, prowadzisz siedzący tryb życia;
…prowadzisz aktywny tryb życia i szukasz sposobu na regenerację mięśni, to warsztaty z rolowania są dla Ciebie!

ANIA CZEKA NA CIEBIE Z KOMPLETEM ROLEK I DOBRĄ ENERGIĄ

Będzie teoria i podstawy anatomii, żeby lepiej zrozumieć swoje ciało. Dowiecie się, jakie są zasady bezpiecznego i skutecznego rolowania. I oczywiście porządnie wyrolujecie całe ciało. <3

>>O PROWADZĄCEJ: Ania Pomykała to trenerka rolowania Blackrol, masażystka shiatsu, praktyk terapii manualnej kręgosłupa, instruktorka korektywy i kompensacji wad postawy.
W Stanie Skupienia Ania prowadzi zajęcia z autorozluźniania powięziowego, popularnie nazywanego Rolowaniem.
Ania o sobie: „Kilkuletnia praktyka w pracy z osobami doświadczającymi bólu uświadomiła mi, że znalezienie i zlikwidowanie bólu nie jest moim jedynym celem. To po prostu za mało. Chcę uczyć troski o siebie samego oraz pokazywać, jak ważne jest usłyszenie i zrozumienie potrzeb swojego ciała.
 Podczas zabiegów zachęcam do wspólnego szukania przyczyn bólu i dyskomfortu, do analizy własnych zachowań i świadomej obserwacji siebie. Dzielę się własnym doświadczeniem, proponuję sprawdzone przez siebie rozwiązania. Otwarta oraz szczera komunikacja są dla mnie najważniejsze w pracy z drugą osobą.” ciaoterapia.pl

>>CENA: 150zł (dla osób posiadających aktualny karnet do Stanu Skupienia 120zł)

>>TERMIN: 08 lutego, sobota, godz. 11.00-14.00

>> ADRES: Stan Skupienia na Placu Zbawiciela 2/16

>> ZAPISY: kontakt@stanskupienia.pl

Warsztaty są dla wszystkich i każdy pracuje na swoim poziomie. Zapewniamy komplet rolek i piłek. Po warsztatach będzie można kupić sobie rolki i piłeczki po preferencyjnych cenach.

Zapisz się