ROLOWANIE & MIEDNICA

warsztaty tematyczne

Zapisz się

Zapraszamy na serię tematycznych warsztatów z rolowania!

Na kolejnych spotkaniach będziemy skupiać się na poszczególnych partiach ciała – nogach, miednicy, klatce piersiowej. Będzie teoria, podstawy anatomii i dużo praktyki. Wszystko po to, by samodzielne dbanie o siebie stało się proste, przyjemne i bezpieczne.

OTWIERAMY MIEDNICĘ : sobota 8 grudnia 10.30 – 13.30

Miednica – centrum naszego ciała. Miejscem, które łączy wszystko ze wszystkim!

Napięcia wokół miednicy można odczuć w różny sposób. Może to być ból w odcinku lędźwiowym, problemy trawienne, bolesne miesiączki czy bóle kolan.

Na warsztacie dowiecie się, jak poprzez różne struktury można wpływać na rozluźnienie samej miednicy. Zaczniemy od teorii oraz podstaw anatomii. Następnie przejdziemy do praktyki. Zaczniemy oczywiście od stóp, żeby dobrze się osadzić i poczuć swoje ciało. Będziemy pracować w różnych pozycjach i na różnym sprzęcie – tak, by każdy znalazł coś dla siebie.

Zapraszamy szczególnie gorąco:

  • osoby z bólami w dolnej części kręgosłupa, które spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej lub stojącej,
  • wszystkich aktywnych, zwłaszcza biegaczy i rowerzystów,
  • osoby po skręceniach kostki,
  • każdego, kto potrzebuje się wyciszyć i zrelaksować

Naucz się odpowiedniej techniki automasażu, która przyniesie Ci ulgę i wolność od napięcia!
Nieważne czy dużo ćwiczysz, a może nie ćwiczysz w ogóle, uprawiasz jogę lub biegasz- Twoje mięśnie wciąż pracują i potrzebują dobrego odpoczynku i regeneracji. 

Rolowanie to technika automasażu z użyciem specjalnych rolek, wałków, piłek i innych gadżetów. To jeden z najskuteczniejszych sposobów poprawy pracy mięśni i powięzi – niweluje napięcia, nadaje ciału gibkości i lekkości, przyśpiesza regenerację mięśni po treningu, pomaga zwiększyć zakresy ruchu w stawach. Jest to świetne narzędzie do wspomagania się na co dzień oraz do pracy z konkretnymi schorzeniami i stanami bólowymi.

Bądźmy szczerzy: na początku kontakt z rolką nie należy do najprzyjemniejszych, bo im bardziej napięte jest ciało, im bardziej potrzebuje pomocy i rozluźnienia, tym mniej przyjemnie jest w zetknięciu z rolką, wałkiem lub piłką (tak jak wtedy gdy masażysta naciska bolące, napięte lub kontuzjowane miejsce – trochę boli, zanim pojawia się ulga).
Tymczasem każda kolejna minuta rolowania owocuje większym luzem, zwiększeniem gibkości, zakresów i odpuszczeniem napięć.

To z myślą o wszystkich dziarskich i gotowych do zmierzenia się z napięciami, powstały warsztaty z rolowania w Stanie Skupienia!

Na warsztatach pracujemy z różnorodnym sprzętem, tak by dotrzeć do tych najbardziej zapomnianych i ponapinanych części ciała. 
Rolki, mini rolki, piłki różnej wielkości to sprzęt którym rolujemy całe ciało – od stóp po głowę!

Jeżeli po całym dniu marzysz o porządnym masażu, to te zajęcia są dla ciebie! Nauczysz się jak samodzielnie przynosić sobie ulgę dokładnie wtedy kiedy tego potrzebujesz.
Zapraszamy też wszystkich, którzy umieją się rolować, ale w domu brakuje im motywacji na dłuższą, solidną sesję, podczas której można zająć się dokładnie całym ciałem.

CO ZYSKASZ ROLUJĄC SWOJE CIAŁO?
uczucie lekkości i relaksu, zwiększysz elastyczność i mobilność ciała, pozbędziesz się napięcia i bólu mięśni, lepiej poznasz i poczujesz swoje ciało

DLA KOGO SĄ ZAJĘCIA? To aktywność dla każdego, niezależnie od wieku oraz poziomu sprawności fizycznej. Jeżeli:
…doświadczasz napięć i stresów na co dzień
…odczuwasz różne bóle i napięcia ciała
…brakuje ci ruchu, prowadzisz siedzący tryb życia;
…prowadzisz aktywny tryb życia i szukasz sposobu na regenerację mięśni, to warsztaty z rolowania są dla Ciebie!

ANIA CZEKA NA CIEBIE Z KOMPLETEM ROLEK I DOBRĄ ENERGIĄ

Będzie teoria i podstawy anatomii, żeby lepiej zrozumieć swoje ciało. Dowiecie się, jakie są zasady bezpiecznego i skutecznego rolowania. I oczywiście porządnie wyrolujecie całe ciało. <3

>>O PROWADZĄCEJ: Ania Pomykała to trenerka rolowania Blackrol, masażystka shiatsu, praktyk terapii manualnej kręgosłupa, instruktorka korektywy i kompensacji wad postawy.
W Stanie Skupienia Ania prowadzi zajęcia z autorozluźniania powięziowego, popularnie nazywanego Rolowaniem.
Ania o sobie: „Kilkuletnia praktyka w pracy z osobami doświadczającymi bólu uświadomiła mi, że znalezienie i zlikwidowanie bólu nie jest moim jedynym celem. To po prostu za mało. Chcę uczyć troski o siebie samego oraz pokazywać, jak ważne jest usłyszenie i zrozumienie potrzeb swojego ciała.
 Podczas zabiegów zachęcam do wspólnego szukania przyczyn bólu i dyskomfortu, do analizy własnych zachowań i świadomej obserwacji siebie. Dzielę się własnym doświadczeniem, proponuję sprawdzone przez siebie rozwiązania. Otwarta oraz szczera komunikacja są dla mnie najważniejsze w pracy z drugą osobą.” ciaoterapia.pl

>>CENA: 150zł (dla osób posiadających aktualny karnet do Stanu Skupienia 120zł)

>>TERMIN: 8 grudnia, sobota, godz. 10.30-13.30

>> ADRES: Stan Skupienia na Placu Zbawiciela 2/16

>> ZAPISY: kontakt@stanskupienia.pl

Warsztaty są dla wszystkich i każdy pracuje na swoim poziomie. Zapewniamy komplet rolek i piłek. Po warsztatach będzie można kupić sobie rolki i piłeczki po preferencyjnych cenach.

Zapisz się

FreshMail.pl