STANIE NA RĘKACH I BALANSE

II. tydzień półkolonii

Zapisz się

Stanie na rekach i balanse kojarzą Ci się z czymś wyjątkowo trudnym, wręcz niemożliwym do osiągnięcia..?

Powodem może być nie dość silne, lub nieprzygotowane ciało, brak techniki, lub po prostu obawa przed ułożeniem ciała „głową w dół”

W ramach sierpniowych półkolonii dla joginów w Stanie Skupienia
zapraszamy Cię na 5 dni wspólnej praktyki, która przygotuje Cię do Adho Mukha Vrksasany (bo tak w jodze „profesjonalnie” nazywa się ta asana ♥ )

Każdy z uczestników zacznie na innym, właściwym sobie etapie – niektórzy z nas skupią się na przełamywaniu lęku przed pozycją odwróconą, inni skupią się na wzmacnianiu ciała i przygotowaniu barków, zanim spróbują samodzielnie wejść do pozycji i pracować nad subtelnymi zmianami w ustawieniu poszczególnych elementów ciała.

Poznamy nie tylko asany przygotowujące do stania na rękach, ale także bezpieczne sposoby asystowania i ćwiczenia zaczerpnięte z gimnastyki sportowej i akrobatyki – dzięki nim wzmocnisz brzuch, barki i nadgarstki.

Nauczymy się różnych wersji wejścia do pozycji – nie musisz od razu wybijać się z nóg, możesz na początku oprzeć stopy o ścianę.

Dowiemy się również na co zwracać uwagę, gdy już będziesz stać na rękach – jak prawidłowo ustawić miednicę, brzuch, łopatki, głowę i dłonie.

Stanie na rękach daje nie tylko wiele korzyści dla ciała, ale także wzmacnia umysł i poprawia nastrój.

Daj sobie tydzień na oswojenie się z pozycją i spojrzenia na świat z zupełnie innej perspektywy – odwróconej o 180 stopni. To niezwykła okazja do tego, by na nowo poczuć swoje ciało. Dzięki Adho Mukha Vrksasanie rozwiniesz swoją wewnętrzną i zewnętrzną siłę, nabierzesz pewności siebie i – mimo niecodziennego ustawienia ciała – zachowasz spokój umysłu, koncentrację i równowagę.

>>> W PROGRAMIE:
– ćwiczenia wzmacniające brzuch, ramiona, nadgarstki, kręgosłup, barki
– prawidłowe ustawienie ciała w pozycji
– oswojenie z pozycją odwróconą (głową w dół)
– asany przygotowujące do stania na rękach i zwiększające równowagę
– różne sposoby wejścia w pozycję stania na rękach
– bezpieczne asystowanie
– stanie na rękach w modyfikacjach dopasowanych do poziomu uczestników (przy ścianie, z asekuracją, swobodne stanie na rękach)

>>> DLA KOGO?
Dla wszystkich, którzy chcą zarówno od podstaw nauczyć się stać na rękach jak i udoskonalić swoje umiejętności w tej pozycji. Nie musisz umieć stać na rękach – wystarczy, że masz motywację do nauki.
! UWAGA! Nie zalecamy stania na rękach w przypadku, gdy jesteś w trakcie menstruacji, masz chore nadgarstki, wysokie ciśnienie krwi, bóle głowy lub choroby serca. Jeśli masz inne schorzenia, które mogą również być przeciwwskazaniem do wykonywania tej pozycji – koniecznie poinformuj nas o tym przed zapisaniem się na warsztat!

>>>PROWADZI
Krzysztof Markiewicz – Trener II klasy w gimnastyce sportowej, instruktor akrobatyki, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. W Stanie Skupienia jest specjalistą od wyzwań. Na piątkowym LABie z Krzysiem przygotujesz się do stania na rękach, przedramionach i balansów, wykonując pozycje jogi, trening gimnastyczny i elementy akrobatyki. Krzyś od czterech lat pracuje także z dziećmi, więc na zajęciach będziecie się świetnie bawić. Poza tym potrafi wszystko wytłumaczyć prostym, zrozumiałym językiem i bardzo dba o bezpieczeństwo – będzie asekurował Cię w pierwszych próbach wykonywania pozycji odwróconych. Jeśli samodzielnie wykonujesz już pozycje do góry nogami, na zajęciach udoskonalisz swoje umiejętności. Piątkowy Joga-LAB Challenge przede wszystkim jednak wzmocni Twoje ciało i doda Ci odwagi. A odwaga przyda Ci się nie tylko do wykonywania nowych, trudnych asan, ale też do podejmowania wyzwań na co dzień.

Półkolonie w Stanie Skupienia trwają cały sierpień! Kliknij tutaj i zobacz tematy na pozostałe tygodnie.

>> CENA:

1 wybrany tydzień – 180 zł

2 tygodnie – 340 zł

3 tygodnie – 490 zł

4 tygodnie – 590 zł

5 tygodni – 690 zł

WEJŚCIA NA WYBRANE ZAJĘCIA:

pojedyncze wejście – 45zł

2 wejścia na wybrane zajęcia – 80 zł

3 wejścia na wybrane zajęcia – 120 zł

4 wejścia na wybrane zajęcia – 150 zł

>> TERMINY: 7 – 11 sierpnia, pn-pt godz. 19.45-21.15

>> ADRES: Stan Skupienia na Placu Zbawiciela 2B/16

>> ZAPISY: kontakt@stanskupienia.pl

Półkolonie są dla wszystkich i każdy pracuje na swoim poziomie.

Zapisz się

FreshMail.pl