UKŁADANIE PRAKTYKI WŁASNEJ

IV. tydzień półkolonii

Zapisz się

Zapraszamy na Półkolonie, na których nauczysz się układać praktykę własną krok po kroku!

W ramach 4-go tygodnia półkolonii skupimy się na tym jak praktykować jogę samemu w domu. Celem kursu jest przybliżenie uczestnikom zasad tworzenia praktyki własnej praktyki, pokazanie  sposobów w jaki można budować sekwencje oraz jak robić to bezpiecznie.

Każdy dzień tygodnia to inny temat przewodni praktyki jogi. Skupimy się na kilku najczęściej poruszanych powodach, dla których zazwyczaj rozwija się matę i spróbujemy się wspólnie z tym zmierzyć.

W PROGRAMIE

PONIEDZIAŁEK

Wprowadzenie do praktyki własnej – główne zasady budowania bezpiecznych sekwencji (rola oddechu, zachowanie odpowiedniej kolejności, jak wykorzystywać powitania słońca, rola kontr pozycji, słuchanie swojego ciała).

Wspólnie stworzymy i wykonamy flow, na podstawie zasad omówionych na początku zajęć oraz biorąc pod uwagę to czego akurat dzisiaj będziecie potrzebować.

WTOREK

Joga po pracy – czyli jak rozluźniać się w domu po całym dniu za biurkiem. Porozmawiamy o głównych dolegliwościach i poszukamy sposób ich rozwiązywania samemu w domu. Przypomnimy sobie zasady z poniedziałku.

ŚRODA

Poranna joga, czyli jak rozbudzić ciało i umysł o poranku. Na początek zajęć omówimy czego ciało może potrzebować o poranku i wspólnie zastanowimy się co można robić rano, by dobrze rozpocząć dzień od wersji minimum (czyli mam 15 minut przed pracą, po wersję optimum, czyli mam czas na wszystko).

CZWARTEK

Jak budować praktykę w celu osiągnięcia konkretnej pozycji. Tematem przewodnim będą wygięcia w tył. Poszukamy swoich ograniczeń, mocnych stron i sposobów, by z nimi pracować.

PIĄTEK

W piątek dla odmiany odejdziemy od fizycznych aspektów jogi i spojrzymy trochę wgłąb siebie. Tematem przewodnim będzie ZMIANA  i jak sobie z nią radzić. Zastanowimy się jak ciało i umysł reagują na zmiany (pracy, miejsca zamieszkania, nowe sytuacje) i pomyślimy co da się z tym zrobić na macie. Chciałabym by te zajęcia pokazały, jak joga i asany mogą dawać nam siłę w życiu codziennym. Jak to, jak radzimy sobie z naszym ciałem i praktyką na macie może przekładać się na to jak funkcjonujemy w życiu codziennym. Skupimy się na oddechu ujjyai i jego sile, asanach uziemiających, a także tym jak radzić sobie z „niewygodą” w asanach szukając spokoju i wytchnienia w oddechu.

PROWADZĄCA:

Agnieszka Osińska na dobre zakochała się w jodze mieszkając na Malcie i to tam właśnie ukończyła swój kurs. Jest nauczycielem Jogi Vinyasy Flow i Jogi Regeneracyjnej.
Uwielbia, to że w jodze liczy się detal. Ten drobny szczegół, który powoduje,  że nie przewrócisz się stojąc na jednej nodze, nauczysz się balansować na rękach lub zwyczajnie się rozluźnisz. Zapanowanie nad tymi szczegółami to trening nie tylko dla ciała, ale i dla umysłu. Dzięki temu joga daje coś hiper ważnego – buduje świadomość własnego ciała. Lepiej znając siebie uczymy się czytać sygnały płynące z ciała i reagować na nie tak, by po prostu poczuć się lepiej. I to sprawia, że każdy w jodze znajdzie coś dla siebie.
Poza matą Agnieszka jest przede wszystkim mamą Marysi. Jako kobieta po ciąży i mama zwraca też szczególną uwagę na mięśnie dna miednicy. To joga towarzyszyła jej w trakcie ciąży i po porodzie i pozwoliła łagodzić wszelkie dolegliwości oraz wrócić do formy.

Półkolonie w Stanie Skupienia trwają cały sierpień!

>> CENA:

1 wybrany tydzień – 180 zł

2 tygodnie – 340 zł

3 tygodnie – 490 zł

4 tygodnie – 590 zł

5 tygodni – 690 zł

WEJŚCIA NA WYBRANE ZAJĘCIA:

pojedyncze wejście – 45zł

2 wejścia na wybrane zajęcia – 80 zł

3 wejścia na wybrane zajęcia – 120 zł

4 wejścia na wybrane zajęcia – 150 zł

>> TERMINY: 20 – 24 sierpnia, pn-pt godz. 19.45-21.15

>> PROWADZI: Aga Osińska

>> ADRES: Stan Skupienia na Placu Zbawiciela 2/16

>> ZAPISY: kontakt@stanskupienia.pl

Półkolonie są dla wszystkich i każdy pracuje na swoim poziomie.

Zapisz się

FreshMail.pl