VINYASA & LUŹNE PLECY

I. tydzień półkolonii

Zapisz się

Zapraszamy na pierwszy tydzień Półkolonii dla Joginów w Stanie Skupienia!

Zadbaj o swoje plecy i daj im odpocząć po całym dniu pracy! Czy wiesz, że ciało stanowi jedną całość? Czy wiesz, że aby zadbać o plecy, warto poruszyć miednicę, biodra a czasem nawet palce stóp? Może chcesz się dowiedzieć jak kompleksowo sobie ulżyć w bólach pleców? A może czujesz, że Twoje plecy są przemęczone, spięte i obolałe od stresu i obciążeń? Ten tydzień jest dla Ciebie!

Marta pokaże Ci jak świadomie pracować z powięzią, czyli naszą tkanką łączną. Każdy dzień Półkolonii to inny temat i inny obszar pleców do pracy 🙂 Podczas pięciu spotkań nauczymy się oddychać i poruszać się za oddechem! Skupimy się na odnowieniu krzywizny kręgosłupa poprzez uważny oddech i odpowiednie wykonanie pozycji. Nauczymy się przywracać ruch w barkach, miednicy oraz jak rozluźniać spięte plecy.

Będziemy wzmacniać prostowniki grzbietu i mięśnie głębokie brzucha oraz wyginać bezpiecznie plecy. Nie zabraknie pozycji skrętnych oraz skłonów, aby bezpiecznie wydłużyć plecy.

 

W PROGRAMIE (DZIEŃ DO DNIU):

  • Poniedziałek 29.06 –ŁAGODNA VINYASA ROZLUŹNIAJĄCA PLECY 

Praca z oddechem (budowanie świadomości ciała przez oddech, oddech przeponowy, dolnożebrowy), kierowanie oddechu do konkretnych części pleców, łagodna vinyasa (podążanie ruchem za oddechem) rozluźniająca plecy, poruszająca nieśpiesznie kręgosłupem, miednicą i barkami.

  • Wtorek 30.06 – SKRĘTY, TWISTY, SPIRALE I ŁUKI 

Praca na taśmie spiralnej, witalizująca plecy, kręgosłup, barki oraz na taśmie bocznej ożywiając boki tułowia i żebra (do lepszego oddechu).

  • Środa 01.07 – WYGIĘCIA DO TYŁU 

Bezpieczna praca z wygięciami do tyłu, wzmacniając prostowniki grzbietu, pośladki i mięśnie głębokie brzucha, odpowiednio oddychając, praktyka z poszanowaniem indywidualnych zakresów, praca na przedniej taśmie. 

  • Czwartek 02.07 – SKŁONY DO PRZODU 

Bezpieczne skłony nie obciążające lędźwi, wyciszające, kojące układ nerwowy, praca z taśmą tylną 

  • Piątek 03.07 – VINYASA I POZYCJE STOJĄCE 

Stabilne wydłużanie, skręcanie, wzmacnianie pleców i rola silnych, pewnych nóg, wspomagająca kręgosłup, tułów w pozycjach stojących, pozycje stojące balansujące – praca na wszystkich taśmach anatomicznych.

 

PROWADZI: MARTA NADRATOWSKA

Z wykształcenia dietetyk, z zamiłowania joginka. Uwielbiam różnorodność w codziennie podejmowanych aktywnościach. Chodziłam na kettle, jeżdżę codziennie na rowerze, pływam, czasem biegam za psem. 🙂 Regularnie ćwiczę przeponę głośnym śmiechem (moim znakiem rozpoznawczym). Uczę od 2005. Przede wszystkim w stylu vinyasa jogi. Moje zajęcia charakteryzuje płynne przechodzenie z pozycji do pozycji w rytmie energetyzującego bądź uspakajającego oddechu. Nadajemy witalność ciału, wzmacniamy je, staje się silne bądź zupełnie zrelaksowane, w zależności od intensywności sekwencji. Umysł skoncentrowany i spokojny. Zawsze po płynnych, mniej lub bardziej dynamicznych sekwencjach dążymy do wyciszenia, zrelaksowania, co daje poczucie balansu, braku rozdrażnienia a poczucia błogostanu. Zapraszam na jogę z nutka beztroski i nonszalancji. No yoga no fun!

>> CENA:

1 wybrany tydzień – 195 zł

2 tygodnie – 360 zł

3 tygodnie – 490 zł

4 tygodnie – 590 zł

5 tygodni – 690 zł

WEJŚCIA NA WYBRANE ZAJĘCIA:

pojedyncze wejście – 45zł

2 wejścia na wybrane zajęcia – 85 zł

3 wejścia na wybrane zajęcia – 125 zł

4 wejścia na wybrane zajęcia – 160 zł

>> TERMINY: 29.06-03.07, pn-pt godz. 20.15-21.45, co tydzień inny temat!

>> ADRES: Stan Skupienia na Placu Zbawiciela 2/16

>> ZAPISY: kontakt@stanskupienia.pl

Półkolonie są dla wszystkich i każdy pracuje na swoim poziomie.

Zapisz się

FreshMail.pl