WPROWADZENIE DO PRACY Z POWIĘZIAMI W JODZE

warsztaty z Agnieszką Wielobób

Zapisz się

Przeżycia, których doświadczamy, zapisują się w naszym ciele w tkance łącznej. Powięź, będąca rodzajem tkanki łącznej, wypełnia wnętrze naszego ciała, nadając mu kształt i odpowiadając za jego funkcje ruchowe. Odpowiednia dawka właściwego ruchu nawilża i uelastycznia tę strukturę, a jego brak powoduje sztywność i utratę m.in. funkcji ruchowej powięzi.

Na tych warsztatach wprowadzimy do tego jak pracować z powięziami w jodze (i dlaczego akurat w ten sposób), przy czym szczególnie się skupimy na taśmie głębokiej przedniej, która pomaga utrzymać kręgosłup w dobrym stanie oraz stabilizuje nasze ciało. Najważniejszymi strukturami, z którymi będziemy pracować będą mięśnie dna miednicy oraz mięsień poprzeczny brzucha, których harmonijna praca pozwala zadbać o zdrowy kręgosłup (i nie tylko). Każdy ruch, który wykonujemy ma swój początek w tej taśmie, dlatego tak istotne jest zrozumienie tego jak ona funkcjonuje i nauczenie się odpowiedniej pracy z nią.

Warsztat obejmuje praktykę asan (pozycji jogi), podstawy pranajamy i odrobinę teorii, ułatwiającej naszą praktykę 🙂

Warsztat trwa od godziny 11.00 do około godziny 16.00. W trakcie będzie około 30 minut przerwy.

PROWADZI:
Agnieszka Wielobób – nauczycielka jogi, specjalistka od ajurwedy, autorka. 

Praktyki asan i pranajamy uczyła się głównie od swojego męża Macieja Wieloboba, ale uczestniczyła też w warsztatach Indry i A.G. Mohana z Chennai. Od 2007 roku praktykuje medytację pod kierunkiem dr H.J. Witteveena. Ponadto regularnie dokształca się z teorii i praktyki dietetyki ajurwedyjskiej, poprzez samodzielne studia i uczestnictwo w warsztatach (m.in.: Apolonia Rdzanek, Donald VanHowten, dr Ganesh Mohan). Interesuje się również pracą manualną, uczestniczyła w warsztatach LifeImpressions Bodywork oraz ukończyła kurs Anatomy Trains (taśmy anatomiczne).

Podczas prowadzonych przez siebie zajęć łączy wrodzoną precyzję i zmysł analityczny z praktyczną wiedzą z dziedziny jogi i ajurwedy. Jest redaktorem działu “Ajurweda” w magazynie “JOGA” i redaktor naczelną portalu Joga ABC. Ponadto pisze również popularnego bloga o ajurwedzie, jodze i świadomości ciała.

CENA: 220 złotych

Pakiet 2 warsztatów (1 grudnia “Mistycyzm śnienia – suficka praca ze śnieniem” z Maciejem Wielobobem + 2 grudnia „Wprowadzenie do pracy z powięziami w jodze” z Agnieszką Wielobób) – 440 (zamiast 520).

MIEJSCE: Stan Skupienia, plac Zbawiciela 2/16, Warszawa

ZAPISY: kontakt@stanskupienia.pl

Zapisz się

FreshMail.pl