Fizjoterapia Uroginekologiczna

W Stanie Skupienia jest dla nas ważne holistycznie podejście do ciała. Dlatego w naszym teamie jest Zuzia Wolska, fizjoterapeutka uroginekologiczna. Świadoma praca z mięśniami dna miednicy jest wyjątkowo ważna i potrafi znacząco ograniczyć objawy bólowe. Zapraszamy do gabinetu wszystkie kobiety, a w szczególności te z Was, które zmagają się z bolesnymi miesiączkami, bolesnym współżyciem (dyspareunia), bólami dolnego odcinka pleców lub problemami z nietrzymaniem moczu czy obniżeniem narządów rodnych.

O mnie

Jestem certyfikowaną fizjoterapeutką uroginekologiczną, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jeszcze w trakcie studiów zaangażowałam się w badanie metod fizjoterapeutycznych w ochronie i profilaktyce zdrowia kobiet, m.in. w terapii bólu menstruacyjnego i usprawnianiu kobiet w okresie okołoporodowym. Po ukończeniu studiów rozwijałam swoje kompetencje kończąc szereg kursów specjalistycznych z dziedziny uroginekologii i osteopatii uroginekologicznej a także spędziłam kilka tygodni w klinice Ajurwedy w Indiach Południowych, poznając podejście tej medycyny do problemu zdrowia intymnego kobiet. Doświadczenie kliniczne  zdobywałam na oddziale Szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie.

Czym się zajmuję

Specjalizuję się w kompleksowej terapii dna miednicy, łącząc techniki terapii manualnej, masażu i terapii powięziowej, z ruchem i treningiem mięśni dna miednicy. Wielu dolegliwościom związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem mięśni dna miednicy można zapobiec, stosując odpowiednią profilaktykę lub leczyć, jeśli objawy już występują.


Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się terapią:
– nietrzymania moczu (wysiłkowe nietrzymanie moczu, naglące nietrzymanie moczu, pęcherz nadreaktywny)
– obniżenia narządów miednicy
– dolegliwości bólowych (bolesne miesiączki, bolesne owulacje, dolegliwości bólowe miednicy)
– dysfunkcji seksualnych (bolesne współżycie, obniżenie jakości życia seksualnego)
– dolegliwości związanych z przebiegiem endometriozy
– usprawnianiem kobiet w okresie okołoporodowym:

  • przygotowanie do porodu
  • wspomaganie regeneracji organizmu po porodzie
  • mobilizacja blizny po Cesarskim Cięciu i nacięciu/pęknięciu krocza)
  • diagnostyką oraz terapią rozejścia mięśni prostych brzucha (rozejście kresy białej)
  • leczenie dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa, miednicy, stawów biodrowo-krzyżowych
  • leczenie bólu spojenia łonowego/ rozejścia spojenia łonowego

Edukacja

Oprócz pracy w gabinecie z pacjentkami, ważna jest dla mnie kwestia edukacji w zakresie anatomii i funkcjonowania miednicy, narządów i mięśni, które się w niej znajdują i których praca wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również w niedocenianym stopniu oddziałuje na jakość naszego życia. Sądzę, że im więcej wiemy o swoim ciele, tym lepiej się w nim czujemy. Dlatego, aby docierać z praktyczną wiedzą do jak najszerszej liczby odbiorczyń, prowadzę na Instagramie Poradnik Dziewczyński, gdzie zamieszczam krótkie porady jak dbać o swoje zdrowie intymne na co dzień, jestem autorką warsztatów oraz ebooka o mięśniach dna miednicy „Poradnik Dziewczyński”. Prowadzę też regularne zajęcia w Stanie Skupienia z relaksacji dna miednicy – znajdziesz je w grafiku.

Umów się na wizytę – 509823745

Zapraszam do gabinetu! Jestem w Stanie Skupienia w poniedziałki i środy od 8 do 13. Zapisy przyjmuję mailowo i telefonicznie: zuzanna.wolska@outlook.com, 509823745

FreshMail.pl