Grafik Online

Wejdź w Stan Skupienia w zaciszu własnego domu. Dowiedz się jak to działa 🙂

GRAFIK LIVE

PONIEDZIAŁEK
PONIEDZIAŁEK
JOGA & SZCZĘŚLIWE PLECY
19:15 - 20:30
10 spotkań mądrego przeciągania pleców, vinyasy i nauki układania praktyki własnej - NOWA EDYCJA 23 LISTOPADA!!
JOGA & SZCZĘŚLIWE PLECY
19:15 - 20:30
DLA KOGO
Dla wszystkich, którzy potrzebują porządnie przeciągnąć plecy. Z głową, mądrze i spokojnie, szanując swoje zakresy. Wszystko w rytmie vinyasy flow <3 Dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się układać praktykę własną, a nie wiedzą od czego zacząć :)
JAK SIĘ ZAPISAĆ
kontakt@stanskupienia.pl
Spotykamy się online w stałej grupie. Jednak jeśli chcesz dołączyć już po rozpoczęciu kursu wystarczy, że nam dasz znać!
Zapisy przyjmujemy mailowo - po opłaceniu kursu dostaniecie od nas link z zaproszeniem do zajęć 🙂
TERMINY
Spotykamy się dwa razy w tygodniu. Nowa grupa w poniedziałki i środy 19.15-20.30, start w poniedziałek 23 listopada - 23 grudnia.
Obecna edycja trwa do 16 listopada.
PROWADZI
Marta Nadratowska - nauczy Cię jak rozluźnić plecy. Jej wiedzę, łagodne podejście i umiejętność tłumaczenia doceni każdy jogin
CENA
150zł za 10 spotkań online w stałej grupie

Czy wiesz, że ciało stanowi jedną całość? Czy wiesz, że aby zadbać o plecy, warto poruszyć miednicę, biodra a czasem nawet palce stóp? Może czasem się zastanawiasz, dlaczego pracując nad skłonem tułowia zaczyna się od rolowania stóp? Może chcesz się dowiedzieć jak kompleksowo sobie ulżyć w bólach pleców? Od czego zacząć i dlaczego? Może potrzebujesz wskazówek, jak ułozyć praktykę własną w zależności od potrzeb na dany dzień?
A może szukasz po prostu zajęć vinyasy, podczas których ruch popłynie swobodnie z oddechem? A przy okazji będziesz mógł/mogła zadbać o zdrowy, szczęśliwy kręgosłup?
Zapraszamy na zajęcia mądrego przeciągania dla pleców <3 Tematyczne sekwencje vinyasy pozwolą Ci popracować na wielu płaszczyznach. Marta pokaże Ci jak świadomie pracować z powięzią, czyli naszą tkanką łączną. Daj odpocząć plecom po całym dniu home office! We got your back <3Zapraszamy na praktykę dbania o kondycję swojego kręgosłupa z nutką beztroskiej radości! Szczęśliwe plecy to też szczęśliwy brzuch, przepona, miednica. Ciało to system połączonych naczyń, gdy pracujemy z jednym, wpływamy na resztę.

NA KURSIE BĘDZIEMY:

- uczyć się obserwacji oddechu torem dolnożebrowym, przeponowym (przepona odpowiada za stabilizację ciała)

- obserwować podczas pracy naturalne krzywizny kręgosłupa, kierować do nich oddech

- odblokowywać miednicę, uelastyczniać biodra, barki, kregosłup

- wzmacniać plecy i mięśnie brzucha przy okazji ręce i nogi, ale i rozluźniać, co równie ważne

- witalizować kręgosłup przez skręty w różnych płaszczyznach

- poruszać się w ciele po taśmach anatomicznych (przedniej, tylnej, bocznej i spiralnej)–powięziach, czyli czułej, unerwionej tkance łącznej, której zawieszona są nasze narządy wewnetrze, narządy ruchu, mięśnie, kości

- nie zastygać długo w miejscu, płynąc wykonywać vinyasowe sekwencje pozycji robione bez napinki, podążając za łagodnym oddechem, zgodnie z możliwościami danego dnia i potrzebami praktykujących

- pracować ze wszystkimi grupami pozycji, z newralgicznymi miejscami gromadzącymi napięcie, emocje, takich jak np. sztywne barki, kręgosłup, przymknięte biodra, skrócone tyły nóg, zamknięta klatka piersiowa, ściśnięta jama brzuszna

- robić pozycje inspirowane światem zwierząt naturalnie pracując z całym ciałem w różnych płaszczyznach – w psie z głową w dół czy w górę, przyczajonym tygrysie, silnym niedźwiedziu, świerszczu, kobrze, może kruku, ale i motylu

- poprawiać samopoczucie, podnosić energie życiową, w zdrowym ciele przecież zdrowy duch, przez śmiech ćwiczyć przeponę, przez wzdychanie i ziewanie ją rozluźniać razem ze stawem skroniowo żuchwowym i gardłem

Ta praktyka da Wam narzędzia do bezpiecznej praktyki własnej. Nauczycie się budować własne sekwencje w zależności od potrzeb psychofizycznych, pamiętając o najważniejszym, o prawidłowym oddechu.

W PROGRAMIE:

VINYASA FLOW, czyli płyniemy spokojnie przez sekwencję w rytm oddechu
PRACA POWIĘŹIOWA, czyli mądrze przeciągamy kręgosłup, pracując całym ciałem
NAUKA ODDECHU, czyli jak uruchomić przeponę, nasz główny mięsień oddechowy
TEMATYCZNE SEKWENCJE, czyli jak praca z biodrami, nogami czy barkami może wpłynąć na to jak się mają nasze plecy
RELAKS <3

JOGA DLA ŚWIEŻAKÓW
19:30 - 20:45
Kurs jogi live online od zupełnych podstaw - Start w poniedziałek 12.10!
JOGA DLA ŚWIEŻAKÓW
19:30 - 20:45
DLA KOGO
Dla początkujących, uczymy się jogi od zupełnych podstaw.
JAK SIĘ ZAPISAĆ
kontakt@stanskupienia.pl
Spotykamy się online w stałej grupie. Zapisy przyjmujemy mailowo - po opłaceniu kursu dostaniecie od nas link z zaproszeniem do zajęć 🙂
TERMINY
Start już w poniedziałek 12 października!
Spotykamy się online dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i środy o 19.30-20.45. Koniec kursu 21 grudnia (zajęcia 11.11 nie odbywają się)
PROWADZI
Maja Chwistek - jej cierpliwość, ciepło i dobrą energię doceni każdy początkujący jogin!
CENA
295zł za 20 spotkań online w stałej grupie

Masz poczucie, że joga to mogłoby być TO? Potrzebujesz wyciszenia, spokoju ale też pozbycia się napięć w ciele? A może miga Ci dużo zajęć online, ale w sumie nawet nie wiesz jak dołączyć, bo nie masz pojęcia jak postawić pierwsze kroki na macie?
Chcesz dowiedzieć się jak rozpocząć przygodę z jogą i zdobyć więcej samodzielności na macie? A może jakoś nigdy nie było Ci z jogą po drodze? A może od jakiegoś czasu aktywnie szukasz kursu, który wprowadziłby Cię w tajniki jogi od podstaw, krok po kroku?

Zapraszamy na dwadzieście wyluzowanych spotkań online dla każdego <3 Dowiesz się jak wykonywać podstawowe asany, jak świadomiej oddychać i wsłuchać się w potrzeby Twojego ciała. Wszystko w zaciszu domowym, z herbatą pod ręką i kto wie, może ukochanym kotem lub psem na macie. Chwytaj laptop, tablet czy smartfon, znajdź kawałek wolnej podłogi i zaczynaj z nami jogową przygodę pod własnym dachem.

W PROGRAMIE:

PODSTAWY PRACY W ASANACH – nauka pozycji jogi (oraz ich wariantów): pozycje stojące, pozycje siedzące, pozycje leżące na plecach, pozycje leżące na brzuchu, balanse
WPROWADZENIE DO PRACY W VINYASIE – opracujemy podstawy synchronizacji ruchu z oddechem
WPROWADZENIE DO PRANAJAMY – nauka podstawowych technik oddechowych
WPROWADZENIE DO PRACY KONCENTRACYJNEJ I TECHNIK UWAŻNOŚCIOWYCH (PRATYAHARA I DHARANA)
KONTEKST TEORETYCZNY – ale tylko tyle, ile będziecie chcieli wiedzieć.

WTOREK
WTOREK
JOGA POSTNATALNA & MIĘŚNIE DNA MIEDNICY
11:00 - 12:00
Zajęcia online dla mam z dziećmi! ~ GR.1 start 22.09, GR.2 start 01.10!
JOGA POSTNATALNA & MIĘŚNIE DNA MIEDNICY
11:00 - 12:00
DLA KOGO
Dla mam z małymi dziećmi, po odbyciu połogu. Zajęcia skierowane do wszystkich, niezależnie od poziomu 🙂
JAK SIĘ ZAPISAĆ
kontakt@stanskupienia.pl
Spotykamy się online w stałej grupie. Zapisy przyjmujemy mailowo - po opłaceniu kursu dostaniecie od nas link z zaproszeniem do zajęć 🙂
TERMINY
GR. 1: WTOREK 11.00-12.00 (na ten moment komplet), start wtorek 22.09-24.11

GR. 2: CZWARTEK 11.00-12.00, start czwartek 01.10 - 03.12
PROWADZI
Magda Sawicka - Girlboss Stanu Skupienia, mama bliźniaczek. Jej zajęcia to łagodny flow, wzbogacony rzetelną wiedzą anatomiczną. Pokaże Ci jak się zrelaskować, poczuć oddech i wsłuchać się w potrzeby Twoje ciałego. Ma dodatkowe wykształcenie w pracy z mięśniami dna miednicy.
CENA
170zł za 10 spotkań online z dziećmi na macie

Masz chęć porozciągać plecy, barki i szyję zmęczone od noszenia? Masz ochotę na chwilę dla siebie aby zrelaksować się i wzmocnić mięśnie? Wpadaj na jogę z dzieckiem! Zajęcia są skierowane do mam z małymi dziećmi po zakończeniu okresu połogu (6-8 tygodni po naturalnym porodzie, 10-12 po cesarce; najlepiej po uzgodnieniu z ginekologiem, czy można już wrócić do aktywności fizycznej).

Na zajęciach jest przestrzeń do rozmów, wymiany doświadczeń i wsparcia. Wiemy, że macierzyństwo bywa niełatwym doświadczeniem - wspierajmy się <3
Łap kawałek pustej podłogi, matę, kocyk, ulubiony napój i dołączaj do zajęć!

Na zajęciach będziemy delikatnie płynąć przez sekwencję, tak aby się łagodnie przeciągnąć, porozciągać i zrelaksować. Będziemy także pracować nad niezmiernie ważną grupą mięśniową, czyli mięśniami dna miednicy, które działają jak hamak podtrzymujący nasze ograny. Ciąża i poród potrafią wpłynąć na ich funkcjonowanie - czasem objawia się to wzmożonym napięciem, czasem niedostatecznym; mogą się też pojawić problemy z nietrzymaniem moczu. Joga i świadoma praca z ciałem to cudowne narzędzia wspomagające fizjoterapię uroginekologiczną. Będziemy pracować także nad głębokimi mięśniami brzucha i stabilizacją kręgosłupa.

We wszystkim będą nam na macie towarzyszyć nasze maluchy - zajęcia będą pozwalały na stały kontakt z dzieckiem oraz zajęcie się nim, kiedy tylko będzie potrzeba. W każdym momencie można nakarmić czy przewinąć dziecko. Wszystko w miłej, wyluzowanej atmosferze! Zajęcia są nastawione na powolny powrót do formy, we własnym tempie i zakresie ruchu.

Zachęcamy do ułożenia dziecka na ulubionym kocyku, aby mogło wygodnie leżeć na macie koło Ciebie (no chyba, że dziecko już samo się przemieszcza 🙂 )

Dla kogo:

Dla mam (po odbyciu połogu) z niemowlakami lub małymi dziećmi - bez ograniczenia wiekowego. Nie musisz wpadać z dzieckiem jeśli masz akurat chęć poćwiczyć w pojedynkę. Zajęcia skierowane do osób na każdym poziomie.

Jak to wygląda?

Spotykamy się na Zoomie, raz w tygodniu. Ty decydujesz, czy chcesz, aby Cię było widać. Możesz się komunikować z prowadzącą przez audio albo na czacie. Na czas zajęć prosimy o wyłączenie audio uczestników. W każdym momencie możesz zrobić przerwę aby zająć się dzieckiem, nakarmić lub przewinąć - na luzie i bez stresu! <3 Zajęcia będą nagrywane, będzie możliwość odtworzenia ich w razie nieobecności podczas 24 godzin. Kurs zawiera 10 spotkań.

W planie:

Pranayama - czyli nauka oddechu jogicznego, aktywacja przepony
Delikatne flow, budzenie i poczucie ciała po ciąży
Elementy Yin Yogi - relaksujące pozycje jogi utrzymywane dłużej z pomocą poduszek i koców
Wzmacnianie mięśni dna miednicy, praca z głębokimi mięśniami brzucha
Odciążanie i wzmacniane barków, szyi, pleców
Relaks 🙂

JOGA DLA PADAWANÓW
18:15 - 19:30
kurs online dla wszystkich średniozaawansowanych, znających podstawy jogi. Start 20 PAŹDZIERNIKA!!
JOGA DLA PADAWANÓW
18:15 - 19:30
DLA KOGO
Dla średniozaawansowanych - dla tych, którzy już nieźle znają podstawy, a chcieliby sobie usystematyzować dalszą wiedzę o jodze oraz nauczyć się praktyki własnej. Kurs także skierowany jest do wszystkich, którzy ukończyli kurs Jogi dla Świeżaków lub Jogi dla Indywidualistów.
JAK SIĘ ZAPISAĆ
kontakt@stanskupienia.pl
Spotykamy się online w stałej grupie. Zapisy przyjmujemy mailowo - po opłaceniu kursu dostaniecie od nas link z zaproszeniem do zajęć 🙂
TERMINY
Kurs trwa półtora miesiąca, zawiera 21 spotkań trzy razy w tygodniu - we wtorki, środy i czwartki 18.15-19.30
Nowa edycja start we wtorek 20 października - 08 grudnia
PROWADZI
Maja Chwistek - nauczycielka jogi z powołania. Jej cierpliwość, energię i pozytywne nastawienie doceni każdy początkujący jogin.
CENA
295zł za 21 spotkań online

Już całkiem nieźle sobie radzisz na macie? Pies z głową w dół to Twoje drugie imię, kochasz wojowników a pozycję drzewa masz już opanowaną, ale w sumie nie wiesz co dalej? W domu wskakujesz ochoczo na matę, ale nie zawsze masz pomysł, w którą stronę powinna pójść w danym dniu Twoja praktyka?

Wolisz zajęcia online bo lubisz praktykować w zaciszu własnego domu? Albo może właśnie śmigasz na utęsknione wakacje a masz chęć, by joga towarzyszyła Ci codziennie - czy to w lesie, czy na pomoście czy na plaży?

A może potrzebujesz kursu, który usystematyzuje Twoją dotychczasową wiedzę? Może chcesz się dowiedzieć od czego zacząć przygodę z układniem własnej praktyki? Jeśli dodatkowo cenisz pracę w stałej, kameralnej grupie - ten kurs jest dla Ciebie!

Daj sobie dwa miesiące na kilkanaście wyluzowanych spotkań online! Utrwal podstawy, poznaj nowe asany, pogłęb oddech i wejdź w głęboki relaks <3 Wszystko w rytmie płynnej vinyasy, łączącej ruch z oddechem w zależności od Twoich potrzeb!

W PROGRAMIE:

PODSTAWY UKLADANIA PRAKTYKI WŁASNEJ
UTRWALANIE PODSTAW
VINYASA FLOW
PRANAYMA
GŁĘBOKI RELAKS

ŚRODA
ŚRODA
JOGA DLA PADAWANÓW
18:15 - 19:30
kurs online dla wszystkich średniozaawansowanych, znających podstawy jogi. Start 20 PAŹDZIERNIKA!!
JOGA DLA PADAWANÓW
18:15 - 19:30
DLA KOGO
Dla średniozaawansowanych - dla tych, którzy już nieźle znają podstawy, a chcieliby sobie usystematyzować dalszą wiedzę o jodze oraz nauczyć się praktyki własnej. Kurs także skierowany jest do wszystkich, którzy ukończyli kurs Jogi dla Świeżaków lub Jogi dla Indywidualistów.
JAK SIĘ ZAPISAĆ
kontakt@stanskupienia.pl
Spotykamy się online w stałej grupie. Zapisy przyjmujemy mailowo - po opłaceniu kursu dostaniecie od nas link z zaproszeniem do zajęć 🙂
TERMINY
Kurs trwa półtora miesiąca, zawiera 21 spotkań trzy razy w tygodniu - we wtorki, środy i czwartki 18.15-19.30
Nowa edycja start we wtorek 20 października - 08 grudnia
PROWADZI
Maja Chwistek - nauczycielka jogi z powołania. Jej cierpliwość, energię i pozytywne nastawienie doceni każdy początkujący jogin.
CENA
295zł za 21 spotkań online

Już całkiem nieźle sobie radzisz na macie? Pies z głową w dół to Twoje drugie imię, kochasz wojowników a pozycję drzewa masz już opanowaną, ale w sumie nie wiesz co dalej? W domu wskakujesz ochoczo na matę, ale nie zawsze masz pomysł, w którą stronę powinna pójść w danym dniu Twoja praktyka?

Wolisz zajęcia online bo lubisz praktykować w zaciszu własnego domu? Albo może właśnie śmigasz na utęsknione wakacje a masz chęć, by joga towarzyszyła Ci codziennie - czy to w lesie, czy na pomoście czy na plaży?

A może potrzebujesz kursu, który usystematyzuje Twoją dotychczasową wiedzę? Może chcesz się dowiedzieć od czego zacząć przygodę z układniem własnej praktyki? Jeśli dodatkowo cenisz pracę w stałej, kameralnej grupie - ten kurs jest dla Ciebie!

Daj sobie dwa miesiące na kilkanaście wyluzowanych spotkań online! Utrwal podstawy, poznaj nowe asany, pogłęb oddech i wejdź w głęboki relaks <3 Wszystko w rytmie płynnej vinyasy, łączącej ruch z oddechem w zależności od Twoich potrzeb!

W PROGRAMIE:

PODSTAWY UKLADANIA PRAKTYKI WŁASNEJ
UTRWALANIE PODSTAW
VINYASA FLOW
PRANAYMA
GŁĘBOKI RELAKS

JOGA NA STRES
18:30 - 19:45
8 spotkań online dla wszystkich zestresowanych - Start już 18 listopada!
JOGA NA STRES
18:30 - 19:45
DLA KOGO
dla wszystkich zestresowanych
JAK SIĘ ZAPISAĆ
kontakt@stanskupienia.pl
Spotykamy się online w stałej grupie. Zapisy przyjmujemy mailowo - po opłaceniu kursu dostaniecie od nas link z zaproszeniem do zajęć 🙂
TERMINY
Środy 18.30-19.45, start 18 listopada - 20 stycznia
PROWADZI
Iga Kruk-Żurawska - jej spokój, cierpliwość i łagodność doceni każdy jogin. Nauczy Cię relaksu, zaprzyjaźni z medytacją i pozwoli na wyciszenie.
CENA
185zł za 8 spotkań online w stałej grupie z zadaniami domowymi pomiędzy spotkaniami

Jeśli czujesz, że nie potrafisz się uporać ze stresem, te zajęcia są dla Ciebie! Zadbaj o ciało, umysł i oddech na zajęciach jogi na stres. ♥

Nauczymy się jak pracować z ciałem, oddechem i głową, tak żeby zmniejszyć objawy napięć i stresu.

Zbieramy i magazynujemy stres w całym naszym ciele - objawia się to bólami i spięciami w naszych plecach. Znasz to? Dlatego podczas tego ośmiotygodniowego kursu będziemy się uczyć jak nasze ciało rozluźniać, rozciągać i wyciszać w praktyce delikatnej vinyasy. Odkryjemy jak ogromną rolę spełnia oddech w odprężaniu naszego umysłu i mięśni poprzez poznanie różnych technik pranayamy (oddechu jogicznego). Odkryjemy jak synchronizować oddech z ruchem i jaką budzi to w nas wspaniałą, spokojną energię.
Dodatkowo zagłębimy się w techniki mindfulness, które ćwiczą naszą uważność uwalniając umysł od ruminacji. Zapoznamy się również z joga nidrą (bardzo głębokim relaksem), która pozwoli nam się wyciszyć, uspokoić i zregenerować.

Naładuj baterie, wpadając na zajęcia! Wszystko oczywiście w wyluzowanej, miłej atmosferze. Znajdź kawałek pustej podłogi w domu, zawiń się w kocyk, poćwicz i zrelaksuj się!

DLA KOGO?

Dla wszystkich zestresowanych. Dla tych, którzy chcą się wyluzować i nauczyć samodzielnej pracy z ciałem i umysłem (do wykorzystania w każdym momencie - w pracy, domu, podróży!)

W PROGRAMIE:
Łagodna vinyasa - połączenie ruchu z oddechem
Praktyka koncentracji i uważności
Pranajama - podstawowe techniki oddechowe
Wprowadzenie do medytacji
Zadania domowe do realizacji samodzielnie pomiędzy zajęciami

JOGA & SZCZĘŚLIWE PLECY
19:15 - 20:30
10 spotkań mądrego przeciągania pleców, vinyasy i nauki układania praktyki własnej - NOWA EDYCJA 23 LISTOPADA!!
JOGA & SZCZĘŚLIWE PLECY
19:15 - 20:30
DLA KOGO
Dla wszystkich, którzy potrzebują porządnie przeciągnąć plecy. Z głową, mądrze i spokojnie, szanując swoje zakresy. Wszystko w rytmie vinyasy flow <3 Dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się układać praktykę własną, a nie wiedzą od czego zacząć :)
JAK SIĘ ZAPISAĆ
kontakt@stanskupienia.pl
Spotykamy się online w stałej grupie. Jednak jeśli chcesz dołączyć już po rozpoczęciu kursu wystarczy, że nam dasz znać!
Zapisy przyjmujemy mailowo - po opłaceniu kursu dostaniecie od nas link z zaproszeniem do zajęć 🙂
TERMINY
Spotykamy się dwa razy w tygodniu. Nowa grupa w poniedziałki i środy 19.15-20.30, start w poniedziałek 23 listopada - 23 grudnia.
Obecna edycja trwa do 16 listopada.
PROWADZI
Marta Nadratowska - nauczy Cię jak rozluźnić plecy. Jej wiedzę, łagodne podejście i umiejętność tłumaczenia doceni każdy jogin
CENA
150zł za 10 spotkań online w stałej grupie

Czy wiesz, że ciało stanowi jedną całość? Czy wiesz, że aby zadbać o plecy, warto poruszyć miednicę, biodra a czasem nawet palce stóp? Może czasem się zastanawiasz, dlaczego pracując nad skłonem tułowia zaczyna się od rolowania stóp? Może chcesz się dowiedzieć jak kompleksowo sobie ulżyć w bólach pleców? Od czego zacząć i dlaczego? Może potrzebujesz wskazówek, jak ułozyć praktykę własną w zależności od potrzeb na dany dzień?
A może szukasz po prostu zajęć vinyasy, podczas których ruch popłynie swobodnie z oddechem? A przy okazji będziesz mógł/mogła zadbać o zdrowy, szczęśliwy kręgosłup?
Zapraszamy na zajęcia mądrego przeciągania dla pleców <3 Tematyczne sekwencje vinyasy pozwolą Ci popracować na wielu płaszczyznach. Marta pokaże Ci jak świadomie pracować z powięzią, czyli naszą tkanką łączną. Daj odpocząć plecom po całym dniu home office! We got your back <3Zapraszamy na praktykę dbania o kondycję swojego kręgosłupa z nutką beztroskiej radości! Szczęśliwe plecy to też szczęśliwy brzuch, przepona, miednica. Ciało to system połączonych naczyń, gdy pracujemy z jednym, wpływamy na resztę.

NA KURSIE BĘDZIEMY:

- uczyć się obserwacji oddechu torem dolnożebrowym, przeponowym (przepona odpowiada za stabilizację ciała)

- obserwować podczas pracy naturalne krzywizny kręgosłupa, kierować do nich oddech

- odblokowywać miednicę, uelastyczniać biodra, barki, kregosłup

- wzmacniać plecy i mięśnie brzucha przy okazji ręce i nogi, ale i rozluźniać, co równie ważne

- witalizować kręgosłup przez skręty w różnych płaszczyznach

- poruszać się w ciele po taśmach anatomicznych (przedniej, tylnej, bocznej i spiralnej)–powięziach, czyli czułej, unerwionej tkance łącznej, której zawieszona są nasze narządy wewnetrze, narządy ruchu, mięśnie, kości

- nie zastygać długo w miejscu, płynąc wykonywać vinyasowe sekwencje pozycji robione bez napinki, podążając za łagodnym oddechem, zgodnie z możliwościami danego dnia i potrzebami praktykujących

- pracować ze wszystkimi grupami pozycji, z newralgicznymi miejscami gromadzącymi napięcie, emocje, takich jak np. sztywne barki, kręgosłup, przymknięte biodra, skrócone tyły nóg, zamknięta klatka piersiowa, ściśnięta jama brzuszna

- robić pozycje inspirowane światem zwierząt naturalnie pracując z całym ciałem w różnych płaszczyznach – w psie z głową w dół czy w górę, przyczajonym tygrysie, silnym niedźwiedziu, świerszczu, kobrze, może kruku, ale i motylu

- poprawiać samopoczucie, podnosić energie życiową, w zdrowym ciele przecież zdrowy duch, przez śmiech ćwiczyć przeponę, przez wzdychanie i ziewanie ją rozluźniać razem ze stawem skroniowo żuchwowym i gardłem

Ta praktyka da Wam narzędzia do bezpiecznej praktyki własnej. Nauczycie się budować własne sekwencje w zależności od potrzeb psychofizycznych, pamiętając o najważniejszym, o prawidłowym oddechu.

W PROGRAMIE:

VINYASA FLOW, czyli płyniemy spokojnie przez sekwencję w rytm oddechu
PRACA POWIĘŹIOWA, czyli mądrze przeciągamy kręgosłup, pracując całym ciałem
NAUKA ODDECHU, czyli jak uruchomić przeponę, nasz główny mięsień oddechowy
TEMATYCZNE SEKWENCJE, czyli jak praca z biodrami, nogami czy barkami może wpłynąć na to jak się mają nasze plecy
RELAKS <3

JOGA DLA ŚWIEŻAKÓW
19:30 - 20:45
Kurs jogi live online od zupełnych podstaw - Start w poniedziałek 12.10!
JOGA DLA ŚWIEŻAKÓW
19:30 - 20:45
DLA KOGO
Dla początkujących, uczymy się jogi od zupełnych podstaw.
JAK SIĘ ZAPISAĆ
kontakt@stanskupienia.pl
Spotykamy się online w stałej grupie. Zapisy przyjmujemy mailowo - po opłaceniu kursu dostaniecie od nas link z zaproszeniem do zajęć 🙂
TERMINY
Start już w poniedziałek 12 października!
Spotykamy się online dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i środy o 19.30-20.45. Koniec kursu 21 grudnia (zajęcia 11.11 nie odbywają się)
PROWADZI
Maja Chwistek - jej cierpliwość, ciepło i dobrą energię doceni każdy początkujący jogin!
CENA
295zł za 20 spotkań online w stałej grupie

Masz poczucie, że joga to mogłoby być TO? Potrzebujesz wyciszenia, spokoju ale też pozbycia się napięć w ciele? A może miga Ci dużo zajęć online, ale w sumie nawet nie wiesz jak dołączyć, bo nie masz pojęcia jak postawić pierwsze kroki na macie?
Chcesz dowiedzieć się jak rozpocząć przygodę z jogą i zdobyć więcej samodzielności na macie? A może jakoś nigdy nie było Ci z jogą po drodze? A może od jakiegoś czasu aktywnie szukasz kursu, który wprowadziłby Cię w tajniki jogi od podstaw, krok po kroku?

Zapraszamy na dwadzieście wyluzowanych spotkań online dla każdego <3 Dowiesz się jak wykonywać podstawowe asany, jak świadomiej oddychać i wsłuchać się w potrzeby Twojego ciała. Wszystko w zaciszu domowym, z herbatą pod ręką i kto wie, może ukochanym kotem lub psem na macie. Chwytaj laptop, tablet czy smartfon, znajdź kawałek wolnej podłogi i zaczynaj z nami jogową przygodę pod własnym dachem.

W PROGRAMIE:

PODSTAWY PRACY W ASANACH – nauka pozycji jogi (oraz ich wariantów): pozycje stojące, pozycje siedzące, pozycje leżące na plecach, pozycje leżące na brzuchu, balanse
WPROWADZENIE DO PRACY W VINYASIE – opracujemy podstawy synchronizacji ruchu z oddechem
WPROWADZENIE DO PRANAJAMY – nauka podstawowych technik oddechowych
WPROWADZENIE DO PRACY KONCENTRACYJNEJ I TECHNIK UWAŻNOŚCIOWYCH (PRATYAHARA I DHARANA)
KONTEKST TEORETYCZNY – ale tylko tyle, ile będziecie chcieli wiedzieć.

CZWARTEK
CZWARTEK
JOGA POSTNATALNA & MIĘŚNIE DNA MIEDNICY
11:00 - 12:00
Zajęcia online dla mam z dziećmi! ~ GR.1 start 22.09, GR.2 start 01.10!
JOGA POSTNATALNA & MIĘŚNIE DNA MIEDNICY
11:00 - 12:00
DLA KOGO
Dla mam z małymi dziećmi, po odbyciu połogu. Zajęcia skierowane do wszystkich, niezależnie od poziomu 🙂
JAK SIĘ ZAPISAĆ
kontakt@stanskupienia.pl
Spotykamy się online w stałej grupie. Zapisy przyjmujemy mailowo - po opłaceniu kursu dostaniecie od nas link z zaproszeniem do zajęć 🙂
TERMINY
GR. 1: WTOREK 11.00-12.00 (na ten moment komplet), start wtorek 22.09-24.11

GR. 2: CZWARTEK 11.00-12.00, start czwartek 01.10 - 03.12
PROWADZI
Magda Sawicka - Girlboss Stanu Skupienia, mama bliźniaczek. Jej zajęcia to łagodny flow, wzbogacony rzetelną wiedzą anatomiczną. Pokaże Ci jak się zrelaskować, poczuć oddech i wsłuchać się w potrzeby Twoje ciałego. Ma dodatkowe wykształcenie w pracy z mięśniami dna miednicy.
CENA
170zł za 10 spotkań online z dziećmi na macie

Masz chęć porozciągać plecy, barki i szyję zmęczone od noszenia? Masz ochotę na chwilę dla siebie aby zrelaksować się i wzmocnić mięśnie? Wpadaj na jogę z dzieckiem! Zajęcia są skierowane do mam z małymi dziećmi po zakończeniu okresu połogu (6-8 tygodni po naturalnym porodzie, 10-12 po cesarce; najlepiej po uzgodnieniu z ginekologiem, czy można już wrócić do aktywności fizycznej).

Na zajęciach jest przestrzeń do rozmów, wymiany doświadczeń i wsparcia. Wiemy, że macierzyństwo bywa niełatwym doświadczeniem - wspierajmy się <3
Łap kawałek pustej podłogi, matę, kocyk, ulubiony napój i dołączaj do zajęć!

Na zajęciach będziemy delikatnie płynąć przez sekwencję, tak aby się łagodnie przeciągnąć, porozciągać i zrelaksować. Będziemy także pracować nad niezmiernie ważną grupą mięśniową, czyli mięśniami dna miednicy, które działają jak hamak podtrzymujący nasze ograny. Ciąża i poród potrafią wpłynąć na ich funkcjonowanie - czasem objawia się to wzmożonym napięciem, czasem niedostatecznym; mogą się też pojawić problemy z nietrzymaniem moczu. Joga i świadoma praca z ciałem to cudowne narzędzia wspomagające fizjoterapię uroginekologiczną. Będziemy pracować także nad głębokimi mięśniami brzucha i stabilizacją kręgosłupa.

We wszystkim będą nam na macie towarzyszyć nasze maluchy - zajęcia będą pozwalały na stały kontakt z dzieckiem oraz zajęcie się nim, kiedy tylko będzie potrzeba. W każdym momencie można nakarmić czy przewinąć dziecko. Wszystko w miłej, wyluzowanej atmosferze! Zajęcia są nastawione na powolny powrót do formy, we własnym tempie i zakresie ruchu.

Zachęcamy do ułożenia dziecka na ulubionym kocyku, aby mogło wygodnie leżeć na macie koło Ciebie (no chyba, że dziecko już samo się przemieszcza 🙂 )

Dla kogo:

Dla mam (po odbyciu połogu) z niemowlakami lub małymi dziećmi - bez ograniczenia wiekowego. Nie musisz wpadać z dzieckiem jeśli masz akurat chęć poćwiczyć w pojedynkę. Zajęcia skierowane do osób na każdym poziomie.

Jak to wygląda?

Spotykamy się na Zoomie, raz w tygodniu. Ty decydujesz, czy chcesz, aby Cię było widać. Możesz się komunikować z prowadzącą przez audio albo na czacie. Na czas zajęć prosimy o wyłączenie audio uczestników. W każdym momencie możesz zrobić przerwę aby zająć się dzieckiem, nakarmić lub przewinąć - na luzie i bez stresu! <3 Zajęcia będą nagrywane, będzie możliwość odtworzenia ich w razie nieobecności podczas 24 godzin. Kurs zawiera 10 spotkań.

W planie:

Pranayama - czyli nauka oddechu jogicznego, aktywacja przepony
Delikatne flow, budzenie i poczucie ciała po ciąży
Elementy Yin Yogi - relaksujące pozycje jogi utrzymywane dłużej z pomocą poduszek i koców
Wzmacnianie mięśni dna miednicy, praca z głębokimi mięśniami brzucha
Odciążanie i wzmacniane barków, szyi, pleców
Relaks 🙂

JOGA DLA PADAWANÓW
18:15 - 19:30
kurs online dla wszystkich średniozaawansowanych, znających podstawy jogi. Start 20 PAŹDZIERNIKA!!
JOGA DLA PADAWANÓW
18:15 - 19:30
DLA KOGO
Dla średniozaawansowanych - dla tych, którzy już nieźle znają podstawy, a chcieliby sobie usystematyzować dalszą wiedzę o jodze oraz nauczyć się praktyki własnej. Kurs także skierowany jest do wszystkich, którzy ukończyli kurs Jogi dla Świeżaków lub Jogi dla Indywidualistów.
JAK SIĘ ZAPISAĆ
kontakt@stanskupienia.pl
Spotykamy się online w stałej grupie. Zapisy przyjmujemy mailowo - po opłaceniu kursu dostaniecie od nas link z zaproszeniem do zajęć 🙂
TERMINY
Kurs trwa półtora miesiąca, zawiera 21 spotkań trzy razy w tygodniu - we wtorki, środy i czwartki 18.15-19.30
Nowa edycja start we wtorek 20 października - 08 grudnia
PROWADZI
Maja Chwistek - nauczycielka jogi z powołania. Jej cierpliwość, energię i pozytywne nastawienie doceni każdy początkujący jogin.
CENA
295zł za 21 spotkań online

Już całkiem nieźle sobie radzisz na macie? Pies z głową w dół to Twoje drugie imię, kochasz wojowników a pozycję drzewa masz już opanowaną, ale w sumie nie wiesz co dalej? W domu wskakujesz ochoczo na matę, ale nie zawsze masz pomysł, w którą stronę powinna pójść w danym dniu Twoja praktyka?

Wolisz zajęcia online bo lubisz praktykować w zaciszu własnego domu? Albo może właśnie śmigasz na utęsknione wakacje a masz chęć, by joga towarzyszyła Ci codziennie - czy to w lesie, czy na pomoście czy na plaży?

A może potrzebujesz kursu, który usystematyzuje Twoją dotychczasową wiedzę? Może chcesz się dowiedzieć od czego zacząć przygodę z układniem własnej praktyki? Jeśli dodatkowo cenisz pracę w stałej, kameralnej grupie - ten kurs jest dla Ciebie!

Daj sobie dwa miesiące na kilkanaście wyluzowanych spotkań online! Utrwal podstawy, poznaj nowe asany, pogłęb oddech i wejdź w głęboki relaks <3 Wszystko w rytmie płynnej vinyasy, łączącej ruch z oddechem w zależności od Twoich potrzeb!

W PROGRAMIE:

PODSTAWY UKLADANIA PRAKTYKI WŁASNEJ
UTRWALANIE PODSTAW
VINYASA FLOW
PRANAYMA
GŁĘBOKI RELAKS

PIĄTEK
PIĄTEK
SOBOTA
SOBOTA
NIEDZIELA
NIEDZIELA