blog
10.01.2023

DLACZEGO WARTO ĆWICZYĆ PILATES?

Czym właściwie jest ten Pilates?

Pilates to system ćwiczeń wzmacniających, który bazuje na precyzji ruchu, równowadze i oddechu. Konstruuje Twoje ciało od podstaw, buduje poczucie wewnętrznej siły. Dzięki niemu masz lepszą posturę ciała i pewniej stawiasz kroki. Pilates uczy Cię jak ćwiczyć, szanując swoje zakresy i ograniczenia, oraz jak pracować z ciałem, tak aby poprawić siłę, stabilność i uwolnić się od bólów kręgosłupa.

Pilates uczy odpowiedniego ułożenia ciała, zarówno podczas ćwiczeń jak i w życiu codziennym. Przy jego pomocy pozbędziesz się złych nawyków ruchowych, odnajdziesz równowagę mięśniowo-powięziową, dzięki której możesz zminimalizować bóle swojego kręgosłupa. Dodatkowo wzmocnisz mięśnie głębokie, a poprzez naukę skupienia i kontroli Twoja świadomość i równowaga będzie coraz lepsza.

Pilates to nie tylko ćwiczenia wzmacniające ale również mobilizacja Twoich stawów. Praktyka zmniejsza napięcie w mięśniach i powięziach. Dzięki niej Twoje ciało stanie się bardziej elastyczne i zbalansowane. Ponieważ ruchy są delikatne i bardzo precyzyjne oraz wykonywane w synchronizacji z oddechem, Pilates jest bezpieczny, nawet dla osób po urazach lub borykających się z różnego rodzaju problemami z narządem ruchu.

Zajęcia Pilates & Stabilizacja w Stanie Skupienia są dodatkowo wzbogacone wiedzą fizjoterapeutyczną. Uciekam w nich od schematów – ćwiczenia dobierane są i dopasowane do potrzeb grupy, a ja pilnuję techniki dając każdemu przestrzeń na ruch w miarę indywidualnych możliwości.

Autor
Martyna Klimaszewska